Als we het mevrouw Top uit Bathmen vragen wel. Ondanks haar leeftijd (95) heeft ze nog een open blik als het op technologie aankomt. Zo ging ze met een tablet aan de slag en belde ze regelmatig met haar zoons.
Terugkijken op deze coronajaren is voor mevrouw Top uit Bathmen niet alleen terugkijken op de beperkingen die de maatregelen met zich meenemen. Want in april 2020 overlijdt ook nog eens plotseling haar man. Dat valt haar zwaar, na 70 jaar samen te zijn geweest.
Daarna krijgt ze van haar zoons te horen dat binnenblijven in verband met corona voor haar het beste is. "Dat heb ik gedaan. Maar het is heel moeilijk. Je spreekt niemand, want niemand durft te komen." En haar drie zoons wonen allemaal ver weg. Eén zelfs in Amerika, Salt Lake City.
Fit blijven op hometrainer
Voor het zolderraam heeft ze een hometrainer staan. Dagelijks klimt ze erop om acht kilometer te fietsen. Zo blijft ze fit, maar kan ze ook even haar hoofd leegmaken. Daarnaast probeert ze haar tijd te slijten door te puzzelen en te lezen.
Maar ze heeft tegenwoordig nóg een wapen in de strijd tegen eenzaamheid: videobellen. "Dankzij Carinova heb ik leren beeldbellen. Fantastisch, ik wist niet wat ik zag. Ik ben er ontzettend gelukkig mee."
Een verpleegster stelde voor om het te proberen. "Ik had er wel eens van gehoord, maar dacht dat het niets voor mij zou zijn."
'Heel gezellig'
Toch gaat ze overstag. Waar ze nog steeds ongelooflijk blij mee is. Want haar zoons zien en spreken, dat vindt ze geweldig. “Ook bel ik tegenwoordig wekelijks met Greet, zij is van de praatjeslijn van Carinova. We hebben het dan over van alles en nog wat.”
"Ik ben heel trots", vertelt Jo. "Ik had niet gedacht dat ik dit zou kunnen. Ik heb tenminste iets geleerd in deze periode."
Mevrouw Top vindt het fantastisch dat het allemaal kan. "Vroeger hadden we nog niet eens een radio en nu kan dit. Dat is toch fantastisch? Ik zou het iedereen aanraden.
Gebaseerd op het oorspronkelijke artikel van RTV Oost door Leroy Vugteveen, fotografie Marielle Beumer
Gerelateerde artikelen
Beeldbellen: Meneer Koning is er de koning te rijk mee!
Meneer de Koning (cliënt van team Colmschate Noord & Vijfhoek) heeft niet veel tijd nodig de oproep te beantwoorden. Al na een paar seconden verschijnt zijn lachende gezicht in beeld. Nog even de tablet zo neerzetten dat ook zijn vrouw af en toe in beeld komt, en het interview kan beginnen!
24 december